Jak wysłać wiadomość do grupy

Bardzo przydatną opcją, przyspieszającą komunikację i przepływ informacji między przedszkolem a rodzicami są wiadomości.
Program do zarządzania przedszkolem posiada moduł Wiadomości, przy pomocy którego można wysłać jedną wiadomość do całej Grupy.

Taka wiadomość może zawierać informacje o zaplanowanej wycieczce, o wyjściu całej grupy do kina, poinformowaniu o innej ważnej sprawie dotyczącej danej Grupy przedszkolnej.

Wybór grupy docelowej

W celu wysłania jednej wiadomości do całej grupy należy wejść w Wiadomości a następnie wybrać  zakładkę Grupy.
Wyświetlą się wszystkie grupy przedszkolne. Po zaznaczeniu tych grup, do których wiadomość chcemy wysłać, można rozpocząć wpisywanie treści wiadomości.

Gdzie wpisać wiadomość

Treść wiadomości należy wpisać do pola aktywnego. Do wiadomości można załączyć plik, zdjęcie lub w treści umieścić link.
Po wysłaniu wiadomości rodzice otrzymają ją. Będą mogli wyświetlić w swoim koncie po zalogowaniu się do programu poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację na telefonie.

Odpowiedź od rodziców wyświetli się w oknie wiadomości w kolorze różowym.
Taką korespondencje można prowadzić na przemian z różnymi rodzicami, wystarczy po lewej stronie kliknąć na odpowiednie imię dziecka.