Komunikacja z rodzicami

Komunikacja z rodzicami jest niezbędna by opieka nad dzieckiem była na jak najwyższym poziomie. Ograniczona do jednorazowego kontaktu w momencie oddawania dziecka lub odbioru nie zawsze jest wystarczająca, zwłaszcza że czasami to nie rodzice wchodzą do przedszkola a inni opiekunowie małoletniego.

Program do zarządzania przedszkolem umożliwia bieżącą komunikację, na spokojnie, bez pośpiechu i w każdym momencie.

Jak działają wiadomości w przedszkole.pl

W przedszkole.pl każdy rodzic (opiekun) może mieć założone swoje indywidualne konto. Dzięki temu jest możliwość stałej komunikacji z przedszkolem.

W programie dostępny jest komunikator, za pośrednictwem którego można wysyłać wiadomości, rozmawiać. Możliwość wysłania wiadomości do rodzica ma dyrektor oraz nauczyciele.

Wystarczy wpisać treść w polu aktywnym w module Karta Dziecka lub w Wiadomościach. Po zalogowaniu się na stronę, na swoje konto. rodzic otrzyma ową informację. Będzie miał również możliwość odpisania na nią i prowadzenia rozmowy.

Wysyłanie wiadomości do dzieci, nauczycieli i grup

funkcja wysyłania wiadomości do rodziców i nauczycieli w programie do zarządzania przedszkolem

Wyższość wiadomości nad mailem

Wiadomości w programie przedszkole.pl mają trochę inny charakter niż wiadomość mailowa. W tym programie wiadomości są na zasadzie komunikatora, gdzie można toczyć rozmowę lub pozostawić wiadomość.

Mail na skrzynce mailowej nie zawsze jest odczytany od razu, czasami może zagubić się w śród innych wiadomości.

Dlatego właśnie komunikator na portalu przedszkole.pl jest bardziej praktycznym i użytecznym narzędziem do komunikowania się między rodzicem a personelem przedszkola. W wiadomości można umieścić link, oraz załączyć zdjęcie lub plik co daje nam duże możliwości w przekazywaniu najróżniejszych informacji.

Łatwy dostęp do kontaktów

Gdzie i kiedy można odczytać wiadomości

Zawsze po zalogowaniu się na swoje konto, zarówno dyrektor, nauczyciele oraz rodzice mają wgląd do wszystkich swoich wiadomości. Zalogować można się na każdym urządzeniu, zarówno komputerze, laptopie lub poprzez aplikację na telefonie.

Nieodebrane wiadomości są zaznaczone i wyróżnione spośród tych odczytanych.

Dodatkowo w razie potrzeby można wrócić do archiwalnej korespondencji.

Taka forma komunikacji między przedszkolem a rodzicem zapewne skutkować będzie lepszą wymianą informacji, która zapewne przyczyni się do lepszej opieki nad dzieckiem i zwiększeniem zaufania dla placówki.

Wysyłanie wiadomości grupowych

funkcja wysyłania wiadomości grupowych